تماس با شرکت :

43489111 – 021

تماس با واحد فروش :

43489137 – 021

تماس با واحد پشتیبانی :

43489148 – 021

43489149 – 021

ساعات کاری شرکت :

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:00 الی 17:00

پنج شنبه از ساعت 9:00 الی 13:00

آدرس :

خیابان بیهقی، خیابان چهاردهم شرقی،نبش خیابان سام، پلاک 7

موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما در کنار شما هستیم .

ما را دنبال کنید :
 

دستگاه کالر آیدی

سامانه سام سیروان > دستگاه کالر آیدی

دستگاه Caller ID

كالر آي دي دستگاهي است كه از يك طرف به چند خط تلفن و از طرف ديگر توسط كابل سريال يا USBبه كامپيوتر متصل مي‌شود و چنانچه از بيرون تماسي با يكي از خطوط برقرار شود، شماره تماس گيرنده را به كامپيوتر ارسال مي‌نمايد و نرم‌افزارهاي مختلف مي‌توانند از اين شماره استفاده نموده و كارهاي مربوطه را انجام دهند

چند نمونه از كاربرد دستگاههاي كالر آي دي در زير آمده است :

۱ – در يك نرم افزار دفترچه تلفن مي‌توان به محض دريافت تماس و قبل از برداشتن گوشي، مشخصات تماس گيرنده شامل نام، تلفنها، آدرس و ساير مشخصات ثبت شده براي وي را مشاهده نمود.

۲ – در يك نرم افزار رستوران با استفاده از اين سيستم ديگر نيازي به دريافت كارت اشتراك و به خاطر سپاري كد اشتراك توسط مشتري نيست، زيرا هر زمان مشتري تماس بگيرد از روي شماره تلفن شناسايي شده و مي‌توان براي وي سفارشي ثبت نمود.

۳ – در يك نرم افزار آژانس (تاكسي تلفني) نيز مشتريان نياز به دريافت كارت اشتراك نداشته و به محض تماس شناسايي شده و نيازي به پرسيدن آدرس آنها توسط اپراتور نمي‌باشد، ضمنا اگر يك مشتري چندين آدرس داشته باشد از جمله محل كار، منزل و غيره، توسط همين سيستم مي‌توان از روي تلفن محل آدرس وي را شناسايي نمود.

۴ – بعضي از دستگاههاي کالر آیدی قابليت شناسايي شماره هاي گرفته شده توسط خود شما يا تماس‌گيرنده، پس از برقراري تماس را نيز دارند كه از اين امكان مي‌توان جهت نوشتن نرم افزارهاي تلفن گويا مثل تلفنبانكها و … استفاده نمود.

۵ – در بعضي از مدلها امكان ضبط مكالمات روي كامپيوتر يا روي كارت حافظه دستگاه نيز وجود دارد كه اين امكان چه براي برنامه نويسان و چه براي مشتريان معمولي بسيار مفيد خواهد بود.

۶ – با توجه به امكانات دستگاههاي کالر آیدی مي‌توان موارد بسياري را براي آنها متصور شد كه برنامه نويس مي‌تواند آنها را پياده سازي نمايد، مثلا تصور نماييد مشتري رستوران با شما تماس مي‌گيرد و شما قبل از اينكه او حرفي بزند به وي مي‌گوييد “سلام آقاي محمدي، همون چلوكباب مخصوص با دلستر آناناس را مي‌خواهيد ؟”

به نظر شما وي در آن لحظه چه احساسي خواهد داشت ؟!!

همانطور كه مي‌دانيد مودم ها نيز مي‌توانند کالر آیدی را دريافت نمايند اما به دلايل زير كمتر از مودم جهت دريافت شماره استفاده مي‌شود

۱ – با وجود اينكه اكثر مودم ها به صورت سخت افزاري از کالر آیدی پشتيباني مي‌كنند، اما در ۹۵ درصد موارد، سيستم سخت افزاري آنها با سيستم مخابرات ايران سازگار نيست و نمي‌توانند شماره را دريافت كنند، حتي بعضي از مودم ها با برخي از مراكز مخابراتي كار مي‌كنند و با برخي ديگر نمي‌توانند به درستي كار كنند.

۲ – هر مودم قابليت اتصال به تنها يك خط تلفن را دارد و نصب چند مودم بر روي يك كامپيوتر نيز علاوه بر محدوديت شكاف خالي روي مادربرد، از نظر نصب درايور نيز ممكن است مشكل ساز باشد و دو مودم يكسان نتوانند بر روي يك كامپيوتر نصب شوند، اين مشكلات به خصوص در مورد نوت‌بوك ها بسيار نمايان است.

۳ – براي نصب مودم داخل كامپيوتر نياز به باز نمودن كيس و پس از آن نيز نياز به نصب درايور مي‌باشد كه از عهده كاربران معمولي خارج بوده و در بعضي مكانها مثلا مراكز مهم دولتي و … چنين كاري در عمل امكان پذير نيست.

۴ – بعضي از دستگاههاي کالر آیدی در مواردي كه دستگاهي غير از كامپيوتر نيز بخواهد شماره را دريافت و پردازش نمايد قابل استفاده هستند ولي مودم چنين قابليتي ندارد.

a